אנשים שיודעים להעריך מאושרים יותר

נסו לחשוב על דבר שמח בחייכם, בין אם מדובר במערכת יחסים, עבודה, פרח מסוים, או הקפה של הבוקר. עכשיו, חשבו מה יקרה אם הדבר הזה מחר ייעלם לנצח, הייתם מוכנים לפספס את אותו? בעייני זה מספיק כדי להיות אסיר תודה להיום.
  • רפואה אלטרנטיבית ,
  • בריאות

חיינו ישתנו לגמרי אם כל יום נתמקד בשפע שלנו ולא במה שחסר לנו. מחקר חדש טוען שנהיה אנשים מאושרים בהרבה. מטריאליסטים-אנשים שמתמקדים בהשגת חומריות נוטים להרגיש יותר מדוכאים ולא מסופקים במהלך חייהם. מדוע זה? לדברי חוקרי האוניברסיטה ביילור, השקפת חומר נוטה להתמקד בחוסר-מה אין, וזה כשלעצמו לוקח את הפוקוס ממה שכבר יש לנו.

כבני אדם, אנו ניחנים ביכולת להסתגל למצבים חדשים במהירות. זה עשוי להסביר מדוע "יותר דברים" לא עושים אותנו מאושרים לאורך זמן. פרופסור ג'יימס רוברטס טוען כי, כשאנו אוספים עוד ועוד חפצים, אנחנו אף פעם לא מרגישים מלאים לחלוטין, משום שהמוח שלנו משדר לנו לחפש את הדבר הבא. מחקרים קודמים מצאו כי מטריאליסטים בדרך כלל פחות מרוצים מחייהם. יש להם הערכה עצמית ירודה, והם מרגישים פחות מרוצים במערכות היחסים שלהם, בנוסף הם נוטים להשתתף בפחות אירועים קהילתיים ומרגישים פחות מאושרים באופן כללי. מצד שני, מי שנוטה למצוא משמעות עמוקה יותר בחיים ומתמקד בלהיות אסיר תודה על מה שכבר יש לו חש יותר מלא חיוני ומאושר. נסו לכתוב את עשרת הדברים שאתם אסירי תודה עליהם . מה אם הדברים האלה היו נלקחים ממכם מחר? איך היו נראים החיים שלך? קומו בבוקר, הודו על מה שיש לכם, חייכו ואל תקחו דברים כמובן מאליו.