חשיבות קרם ההגנה

אחד השירים האהובים עליי הוא "wear sunscreen" , הסיבה העיקרית לכך, נעוצה בעובדה שהשיר מדגיש את חשיבות מריחת קרם ההגנה, ע"י הצבתה במקום הראשון בשיר מבחינת חשיבות.
  • בריאות ,
  • גוף ונפש

שימוש בקרם הגנה יומי מומלץ על ידי האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה לכל אדם מעל גיל שישה חודשים. למידת העובדות הנוגעות לקרם הגנה עתידות להציל את עורנו מקרני השמש הצורבות. נכון מריחת הקרם יוצרתת תחושה שמנונית, וריחו הייחודי של הקרם לפעמים מציק, אך כל אלו מתגמדים אל מול התועלת וההגנה שאנו יוצרים בעזרת מריחה קלה של הקרם על עורנו. לא רק שמסנני קרינה מסייעים לנו במניעת כוויות שמש. מנהל המזון והתרופות האמריקאים (FDA) עדכן לאחרונה הנחיות למסנני קרינה כאשר הוא מאפשר למוצרים מסוימים לטעון (בפעם הראשונה) שהם " עשויים להפחית את הסיכון לסרטן העור והזדקנות עור מוקדמת".

אז איך בדיוק זה עובד?

לשמש מספר תפקידים במערכת הכוכבים ובשמירה על יציבות עולמנו כפי שאנו מכירים אותו, במסגרת תפקידה כספקית חום ואור היא גם פולטת שלושה סוגים של גלים אולטרה סגולים (UVC, UVB, UVA) קרינת ,UV על אף שאינה נראית לנו קיימת מסביבנו בכל שעות היום, יום מעונן יוצר לנו תחושה מזויפת של ביטחון, ובשקט בשקט השמש הופכת אותנו למנומשים, מקומטים ושרופים.

UVC
(או, C-סגול, תת סוג של אור אולטרה סגול), נספג לחלוטין על ידי שכבת האוזון ואינו מהווה איום עלינו.

UVB
השפעת הקרינה יכולה להשתנות בהתאם לשעה ביום. חזקה יותר מאשר UVA, קרינה זו אחראית לנזק חמור לעורנו. UVB מגרה את עורנו לייצר מלנין נוסף (הידוע גם ב" שיזוף "), אך יכולה לגרום גם לכוויות שמש כואבות. כמו כן אחראית לגרימת נזק ישיר לדנ"א. UVB יכולה להוביל להצטברות של מוטציות גנטיות בתאי עור ולהגביר את הסיכון להתפתחות סרטן העור. רוב מסנני הקרינה המוקדמות גובשו כדי להגן על עור מפני קרינת UVB.

UVA
, UVA היא הסוג הנפוץ ביותר של קרינת UV המגיעה לפני השטח של כדור הארץ.אורך , UVA חודרת עמוק לתוך העור ןומשפיעה על רקמות החיבור. מה שיכול לגרום בסופו של דבר לקמטים והזדקנות מוקדמת של עור. UV גם מגבירה את הסיכון לסרטן העור על ידי יצירת נזק עקיף לדנ"א.

כיצד ניתן להגן על עורנו
פורמולות מודרניות מסתמכות על שתי תרכובות אורגניות ואי-אורגניות כדי ליצר הגנה על עורנו. המילה "אורגנית" בהקשר זה מתייחסת להרכב של פחמן. הרכיבים האורגניים של קרם הגנה (לעתים קרובות דו תחמוצת טיטניום ותחמוצת אבץ) עובדים על ידי יצירת מחסום פיזי שמפזר קרינת UV מן העור. תארו לעצמכם מיליוני מראות מיקרוסקופיות המשקפות UVA ו UVB חזרה לאטמוספרה בצורה בטוחה. בניגוד למרכיבים האורגניים, תרכובות אלה אינן נספגות בעור, ומצויות במוצרים מסויימים. עליכם לקרוא את הכתוב על גבי אריזת המוצר ולחפש הגנות אלו.
מאחלים לכם קיץ נעים ובטוח.